PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTI0OSINCmRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWZvcm1hdD0iZnVsbHNjcmVlbiIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tc2l0ZV9pZD0iU1RCX0Z1bGxzY3JlZW4iIGRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWNvbnRlbnRfaWQ9ImtvaGFuYS5zdGIudWEiIHNyYz0iLy9wbGF5ZXIudmVydGFtZWRpYS5jb20vb3V0c3RyZWFtLXVuaXQvMi4wMS9vdXRzdHJlYW0tdW5pdC5taW4uanMiPjwvc2NyaXB0Pg==

Шановні глядачі, якщо у вас виникли проблеми з мовленням телеканалу СТБ, надсилайте смс з описом проблеми на номер 3399.
Для повнолітніх абонентів всіх національних GSM операторів. *Послуга платна. Вартість SMS для абонентів мережі ПрАТ «Київстар» становить 1,00 грн., ПрАТ «ВФ Україна» (ТМ Vodafone) - 1,00 грн., ТОВ «лайфселл» - 1,00 грн., ТОВ «ТриМоб» - 0,27 грн. Тарифи вказані з урахуванням усіх податків.

Як батьківські війни після розлучення позначаться на дитині?

29.04.2015

На жаль, розлучення нерідкість в сім’ях. Це безумовно, травмуюча ситуація, але особливо від цього страждають діти. А коли до цього додається і постійна війна між батьками, то наслідки можуть бути дуже серйозними. Про те, як уникнути цього розповіла Вікторія Любаревич-Торхова.

Коли батьки в розлученні – це вже для дитини дуже травмуюча подія, його світ зруйнований. Якщо вони знаходяться ще й у стадії конфлікту, у дитини не просто колосальна тривожність, а вона відчуває себе, як на війні. У дитини порушуються і сон, і поведінка, і навчання, такий собі емоційний і поведінковий розбрат. Як це буде проявлятися далі, залежить від виховання і темпераменту.

Найстрашніше при розлученні – це коли батьки вплутують у свої сварки дітей, кожен тягне у свій бік. Виходить, кожен вкладає негативну інформацію про другого з батьків. У цій ситуації дитина страждає, не знає, яку вибрати сторону. Вибираючи ту чи іншу, вона потім відчуває почуття провини. Цілісна картина про стосунки валиться.

Читайте також: 10-річна дитина опинився у в’язниці

Коли в майбутньому прийде час будувати свої відносини, він буде ставитися до партнера з побоюванням, і чекати краху сім’ї. Партнеру такої людини потрібно буде постійно доводити, що він вартий любові. Це дуже вимотує і дійсно може призвести до розлучення. Таким чином, його батьки прирекли на постійні розлучення і зруйновані стосунки.

Дитина виростає егоїстичним маніпулятором. Вона маніпулює то думкою мами, то думкою тата, щоб отримати те, що  потрібно. І це не завжди те, що йде дитині на користь.

Якщо розлучаючись батьки взагалі не мають ніякої толерантності один до одного, то потрібно заради почуттів дитини знайти спільну мову. Інакше, виходить, що це егоїстична позиція, коли їх емоції беруть гору над почуттями дитини. Аж до того, що уявляти, що ви говорите з колегою, а не з колишнім чоловіком / дружиною. Вам потрібно говорити по справі, і вести конструктивний діалог, і виробити єдину концепцію. Щоб не було такого, що мати дозволяє те, що забороняє батько тільки для того, щоб нівелювати точку зору батька.

Насамперед – думайте про почуття дитини і про те, як поведінка батьків позначиться на майбутньому дитини.