Як зрозуміти, що ви готові стати батьками?

Кохана, ми вбиваємо дітей

У попередньому випуску пост-шоу «Кохана, ми вбиваємо дітей» експерти обговорили, як інфантильність батьків здатна нашкодити дитині, і чи здатна психологічно незріла мати нормально виховати своїх дітей.

3

Психолог Ганна Кушнерук виділила ключові пункти, по яким пара може усвідомити свою готовність до народження малюка.

В цілому, готовність до батьківства в чому фантазійна. Я сотні разів стикалася з тим, як люди, з дитинства мріють про себе як про ідеальних батьків, впадали в післяпологові психози, хотіли відмовитися від дитини, перетворювалися на тиранів і нещасних людей.

Читайте також: Как смириться, что ребенок становится самостоятельным

Ключове слово тут «ідеальний». Воно вбивче. Бо воно виключає можливість реагувати адекватно на те, що не вписувалося в ваше уявлення про ідеальне. Часто прагнення «завести дитину» до самої дитини ніяк не відноситься, на жаль.

Є явні ознаки того, що щось йде не так:

– Дитина потрібна батькам для того, щоб зрозуміти, чи можуть вони взагалі її народити (в силу віку, стану здоров’я);

– Люди заводять дитину для того, щоб відповідати очікуванням власних батьків, оскільки ті хочуть няньчити внуків;

– Пара вірить, що народження дитини допоможе зміцнити (або створити) сім’ю;

– Жінка прагне народити, поки молода;

– В уявленні про ідеальну сім’ю неодмінно є дитина – таке враження, що мова йде про предмет меблів;

– Жінка прагне стати кращою мамою для свого малюка, ніж була для неї власна мати;

– Жінка хоче народити дитину, яка стала б розумною, успішною, щоб довести всим, що вона спроможна виховати такого малюка.

Читайте також: Как общаться с подростком-манипулятором?

Всі ці тези говорять про високий ризик виявитися кепськими батьками, або не впоратися з батьківством взагалі. Важливо бути «достатньо хорошими» батьками. Цей термін належить генію педагогіки та дитячої психології Д. В. Віннікотту. Потрібно дозволити захопитися не собою в ролі мами чи тата, а малюком. Зацікавитися тим, який він! Але не видугадувати ідеальну картинку і не приписувати дитині чужу роль.

Батькам потрібно вміти просити про допомогу, але при цьому не намагатися замінити себе нянями / бабусями / садками… Визнати, що часом це дико важко, але ви це можете пройти з любові до дитини.

Не готовий до батьківства той, хто самовпевнений і не припускає, що він зміниться. Часто ті, хто бояться батьківства і твердять, що їм рано, стають геніальними батьками, справжніми педагогами та друзями.

Все залежить від психічного здоров’я майбутніх мам і тат, від рівня організації особистості, багато в чому від позитивних прикладів власних батьків або близьких.

Дива трапляються: діти приходять у цей світ і «роблять дорослих дорослими». Але головне правило: дітей не варто заводити «на зло», «щоб довести». Дай Бог всім дорослим встигнути бути справжніми батьками своїм дітям.

Дивіться наступну частину

Дивіться попередній випуск просто зараз!

ВІТАННЯ!
Будь ласка, допоможіть нам покращити СТБ -
поставте 2 чесних галочки:

1.

2. Мені

Будь-ласка, заповніть всі поля